Tarım ve hayvancılıkta hedef Avrupa

Tarım ve hayvancılıkta hedef Avrupa
Tarım ve hayvancılıkta hedef Avrupa
Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: - ''Niye Hollanda Avrupa'yı beslesin? Türkiye beslesin! Biz de Avrupalıyız. İnşallah bunu başaracağız. Onun için çalışıyoruz''

BURSA (AA) - Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin(BDKKYB) genel kuruluna katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı tarım ve hayvancılık ürünlerinde Avrupa 'nın ilk tercihi haline getirmek için tüm imkanları seferber ettiklerini ifade etti.

BDKKYB'nin Çalışkan Balo Salonu'nda yapılan Genel Kurulu'nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalara değindi. Son yerel seçimlerle birlikte yürürlüğe giren Bütünşehir yasasıyla 17 ilçenin tamamında büyük bir değişim, dönüşüm ve gelişim atağı başlattıklarını hatırlatan Altepe, bu ataklardan en önemlisinin tarım ve hayvancılık olduğunu dile getirdi.

Üretimi ve kazancı artırmak, kaliteyi yükselterek dünya pazarlarında daha rahat yer bulabilmek için tüm dünyayı taradıklarını belirten Altepe, Bursa'yı tarım ve hayvancılık ürünlerinde Avrupa'nın ilk tercihi yapmak için imkanların bütünüyle seferber edildiğini söyledi. Yerel seçimlerin hemen ardından Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı'nı kurduklarını, Bursa Tarım AŞ'yi faaliyete aldıklarını hatırlatan Başkan Altepe şöyle konuştu:

''En kısa zamanda daha fazla kar nasıl sağlarız, kaliteyi nasıl artırırız' diye yoğun çaba sarf ediyoruz. Bizim için önemli olan gelirlerinizin artmasıdır. Ki çocuklarınız da bu yolda ilerlesin, aynı işi yapsın, çiftlikler kursun. Niye Hollanda Avrupa'yı beslesin? Türkiye beslesin! Biz de Avrupalıyız. İnşallah bunu başaracağız. Onun için çalışıyoruz.''

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su ise, koyun ve keçi üreticileri arasındaki birlik ve beraberliğin örnek olmasını diledi. BDKKYB Başkanı Yıldırım Oran da verdiği desteklerler ve gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti.