Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Bursa'da, terör saldırılarına tepki gösteren grup ile karşıt görüşlü grup arasında çıkan kavga, emniyet güçlerinin müdahalesi sonucu önlendi, Osmangazi İlçe Emniyet Müdürü Akan, kafasına isabet eden taşla hafif yaralandı

BURSA (AA) - Bursa'da, terör saldırılarını protesto etmek isteyen bir grup ile karşıt görüşlü grup arasında gerginlik yaşandı, kafasına taş isabet eden ilçe emniyet müdürü hafif yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Merkez Osmangazi ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'nde toplanan bir grup, ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak terör saldırılarını protesto etti. Mahallede yürüyen grup üyelerine, karşıt görüşlü bir grup tepki gösterdi. Gruplar arasında çıkan tartışma kısa sürede taşlı ve sopalı kavgaya dönüştü. Olay yerine yaklaşık 300  çevik kuvvet polisi ile 2 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) sevk edildi.

Çevik kuvvet ekipleri kavgayı ayırmak için biber gazıyla müdahale ederken, TOMA'dan su sıkılarak gruplar dağıtılmaya çalışıldı. Bu sırada, gruptan bazı kişiler HDP mahalle temsilciliği, bazı hemşehri dernekleri ve iş yerlerine taş atarak camlarını kırdı. 

Kalabalığı dağıtan ekipler, sokak aralarında devam eden kavgaya da müdahale etti. Olaylar dolayısıyla Osmangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Akan, kafasına isabet eden taşla hafif yaralandı.