Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
-Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Banuşoğlu: - "Ülkemiz içinde nefret tohumları ekerek kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı verilecek en güzel cevap, inancımız doğrultusunda kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olacaktır"

BURSA (AA)  - Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyesi bir grup, terör saldırılarını protesto etti. 

Orhangazi Parkı'nda bir araya gelen grup, "Şehitlere dua, teröre lanet" sloganıyla basın açıklaması yaptı. 

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Hamza Banuşoğlu, grup adına yaptığı açıklamada, terör saldırılarını tüm benlikleriyle lanetlediklerini söyledi.  

Türkiye üzerinde çok kirli ve kanlı bir oyun oynandığını vurgulayan Banuşoğlu, "Bu tehlikeli oyunun hedefi, bin yıl birlikte kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman ederek 'Büyük İsrail Projesi'ni uygulamaya geçirmektir. Biz inanıyoruz ki, aziz milletimiz sahip olduğu tecrübe, basiret ve feraset ile her zaman olduğu gibi bu karalık oyunu da yine boşa çıkaracaktır ve şu bilinmelidir ki;  güvenlik güçlerimizin azmi, cesareti ve milletimizin kararlılığı karşısında hiçbir zaman karanlık emellerine ulaşamayacaklardır" diye konuştu.

Millet olarak terör sorununa karşı her zamankinden daha dikkatli olmak gerektiğini ifade eden Banuşoğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemiz içinde nefret tohumları ekerek kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı verilecek en güzel cevap, inancımız doğrultusunda kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olacaktır. Terör milli bir meseledir. Bu bakımdan en başta siyasiler olmak üzere herkes, bu hassas süreçte üslup ve yaklaşımına her zamankinden daha fazla önem göstermeli, bu hassa dönem kısır siyasi çekişmelerin malzemesi haline getirilmemelidir. Bu temenni ile bir kez daha, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize baş sağlığı diliyoruz. Cenab-ı Allah bu aziz milleti her türlü musibet ve felaketten korusun." 

Açıklamanın ardından sloganlar atan grup, dağıldı.