Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Yenişehir Belediye Başkanı Çelik, HDP'li yöneticilerle partinin ilçe örgütünün bulunduğu binaya Türk bayrağı astı

BURSA (AA) - Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, HDP'li yöneticilerle partinin ilçe örgütünün bulunduğu binaya Türk bayrağı astı. 

Belediye Başkanı Çelik, ilçede iki gündür süren gerginliğin sona ermesi ve tansiyonun düşürülmesi için HDP'li yöneticilerle görüştü. Görüşmenin ardından Çelik ve HDP ilçe yöneticileri, partinin ilçe örgütünün bulunduğu binaya Türk bayrağını birlikte astı.

Belediye Başkanı Çelik, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Yenişehir ilçesinde iki günden bu yana devam eden olaylar nedeniyle Yenişehirlilerin, HDP ilçe örgütünün bulunduğu binaya Türk bayrağı asmak istediklerini söyledi. 

HDP yöneticilerine, tansiyonun düşürülmesi için bayrağın asılması gerektiğini söylediğini belirten Çelik, " Genç kardeşlerimizin 'Başkanım bu bayrağı asalım, bu olay burada bitecek' ifadeleri doğrultusunda, kendilerine akşam söz vermiştik. Genç kardeşlerimizin de belirli bir saatte dağılmalarını hep beraber izledik" diye konuştu. 

Çelik, gençlerden belli konularda olgun davranmalarını, demokratik tepkilerini gösterdikten hiç kimsenin burnu kanamadan dağılmalarını istediklerini ifade ederek, şöyle devam etti: 

"Arkadaşlar da bu konuda sağduyulu davrandı. Gençlere verdiğimiz bu sözü yerine getirme anlamında cuma namazından önce Sayın Kaymakam ve İlçe Emniyet Müdürünün,  güvenlik güçlerinin olduğu bir ortamda ilçemiz için yaptığımız güvenlik toplantısında belirli meselelerimizi konuştuk ve bu toplantının akabinde hemen HDP İlçe Başkanı arkadaşımla görüşmek suretiyle bu konunun sağduyulu bir şekilde her iki taraf için de sağlıklı olacağı konusunda fikir birlikteliğine vardık. Ben bizzat gidip kendileriyle birlikte bayrağımızı ilçe teşkilatlarında bulunmasını sağladık."