Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Saldırılar Eskişehir ve Bursa'da protesto edildi

BURSA (AA) - Türkiye 'deki terör saldırıları Bursa ve Eskişehir'de protesto edildi.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde ise 11 senedir market işleten Alper Karahan, terör saldırılarına tepkisini, askere ve polise ücretsiz meşrubat vererek göstermeye başladı.

Hüdavendigar Mahallesi Boğaz Yolu'ndaki bir marketin işletmecisi Karahan,  yerinin önünde bulunan meşrubat dolabına "Polis ve askere içecekler ücretsizdir" yazısı astı. 

Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada,  günlerdir devam eden terör saldırılarına tepki göstermek için böyle bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, "Askerimizin ve polisimizin ücretsiz içeceğe ihtiyacı yok ama ben de vatanını ve milletini seven bir esnaf olarak böyle bir günde askerimize ve polisimize katkımız olsun diye bu tür bir eylemde bulundum. Esnaf arkadaşlarımızın bu şekilde kampanyalar düzenleyerek askere ve polise destek vermelerini istiyorum" dedi.

Ağrı doğumlu olduğunu ve ağabeyinin uzman çavuş, bazı akrabalarının polis olarak görev yaptığını aktaran Karahan, "Bu vatan hepimizin. Ağrılı olduğum halde Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşıyorum. Ağrı ile Bursa arasında hiç bir fark yok. Ülkemizde birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız gerekiyor. Terör olaylarının bitmesi için de tek çıkış yolumuz bu" diye konuştu.

- Eskişehir'de bisikletlerle konvoy oluşturuldu

Eskişehir'de "Bisiklet Dünyası" grubu üyeleri tarafından, teröre tepki göstermek amacıyla bisikletlerle konvoy oluşturuldu.

İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda bir araya gelen gruptakiler, Türk bayraklarını bisikletlerine astı. Grup adına açıklama yapan Muammer Erdem, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepki göstermek için bir araya geldiklerini söyledi.

Terör olaylarının son bulmasını dileyen Erdem, "Bizler polise ve askere yapılan saldırıları kınamak için toplandık. Burada genci yaşlısı her kesimden insan var. Türkiye'nin 81 ilinde huzur, barış ve sükunetin olmasını arzu ediyoruz. Bu akşam da burada toplanarak, şehitlerimiz için şehrin farklı noktalarında pedal çevirerek Türk bayrağını dalgalandıracağız" dedi.

Grup, daha sonra polisler eşliğinde bisikletleriyle şehir turu attı. Turun ardından Vişnelik Mahallesi'ndeki Hava Şehitliği'ne giden bisikletçiler burada şehitler için dua etti.