TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Kasap:

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Kasap:
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Kasap:
- "Lojistik sektörü iş yapıyorsa Türkiye'nin bütün sektörleri büyüyor demektir"

BURSA (AA) - TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, "Lojistik sektörü yapıyorsa Türkiye 'nin bütün sektörleri büyüyor demektir" değerlendirmesinde bulundu.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Altıparmak Hizmet Binası'nda lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların sigortacılık konusunda yaşadıkları sorunlara ilişkin toplantı düzenlendi.

Toplantıda, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, BTSO Meclis Üyesi ve 48. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Aydın Kalyoncu ve komite üyeleri ile ilçe ticaret ve sanayi odaları üyeleri hazır bulundu.

Hüseyin Kasap, konuşmasında lojistik firmalarının yaşadıkları sorunların temelinde trafik sigortasındaki olağanüstü artışların olduğunu bildirdi.

Firmalara profesyonel aracılarla çalışmaları tavsiyesinde bulunan Kasap, şunları kaydetti: 

"Tramer sisteminde yapılan değişiklikle artık sigorta şirketleri araçla ilgili tüm bilgilere ulaşılabiliyor. İyi sicile sahipseniz, hasar priminde de pazarlık gücü kazanabilirsiniz. Sektördeki firmaların birlikte ve güçlü hareket etmeleri önemli kazanımlar sağlayabilir. Lojistik sektörü iş yapıyorsa Türkiye'nin bütün sektörleri büyüyor demektir."

İlker Duran da  komitelerin ve konseylerin çalışmalarıyla BTSO'nun projelerine yön verdiğini belirtti.

Bursa'nın ülke ekonomisinin lider şehirleri arasında bulunduğunu, bu nedenle kentteki ekonomik faaliyetlerin de yoğun olarak gerçekleştiğini vurgulayan Duran, komite ve konseylerin görüşlerini rapor haline getirerek en üst düzeyde ele aldıklarını ifade etti. 

Mehmet Aydın Kalyoncu ise lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların sigortacılık alanında son dönemde önemli sorunlarla karşı karşıya kaldığını vurguladı.

Sigorta şirketlerinin fiyat farklılıklarının sektörü olumsuz etkilediğini dile getiren Kalyoncu, sigorta şirketlerinin fiyatlarında standart oluşması gerektiğini kaydetti.