TOBB'UN "EUROCHAMBRES daimi başkan vekilliği"ne seçilmesi

TOBB'UN "EUROCHAMBRES daimi başkan vekilliği"ne seçilmesi
TOBB'UN "EUROCHAMBRES daimi başkan vekilliği"ne seçilmesi
- BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: - "Avrupa'nın en büyük ekonomik örgütlenmesi olan EUROCHAMBRES'ın Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkeyi, ilk kez üye ülkelerle aynı statüye getirmesi hepimiz için gurur vesilesidir"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB), " Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) daimi başkan vekilliği"ne seçilmesinin büyük bir başarı olduğunu ifade etti.

Burkay, yazılı açıklamasında, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yoğun çabaları sayesinde TOBB'un, EUROCHAMBRES daimi başkan vekilliği görevine seçilmesinden mutluluk ve gurur duyduklarını vurguladı.

İbrahim Burkay, şunları kaydetti:

"Avrupa'nın en büyük ekonomik örgütlenmesi olan EUROCHAMBRES'ın Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkeyi, ilk kez üye ülkelerle aynı statüye getirmesi hepimiz için gurur vesilesidir. Bu gelişme, TOBB için olduğu kadar Türkiye'miz için de çok büyük bir prestij kaynağıdır. Yine Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun önderlik ettiği girişimler sayesinde, Kosova Ticaret Odasının EUROCHAMBRES üyeliğine kabul edilmesi de Türk iş dünyasının parlak diplomasi başarılarından biri olarak tarihte yerini almıştır."