Tofaş'tan Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne araç desteği

Tofaş'tan Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne araç desteği
Tofaş'tan Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne araç desteği
- Vali Karaloğlu: "Tofaş, şehrimizin 'huzurlu kent' olma gayretine bir cevap olarak bugün bizlere destek oluyor. Biri valiliğimize, beşi emniyet müdürlüğümüze olmak üzere 6 araçla katkı sundular"

BURSA (AA) - Tofaş'ın, Bursa Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü hizmetine alınan 6 aracın teslim töreni yapıldı.

Törene katılan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleriyle Bursa'nın huzurlu bir kent olması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Bu konuda zaman zaman sivil toplum kuruluşlarının ve kentteki önemli sanayi kuruluşlarının yardımlarına ihtiyaç duyulduğunu anlatan Karaloğlu, " Türkiye 'nin ve Bursa'nın önemli sanayi kuruluşlarından biri Tofaş, şehrimizin 'huzurlu kent' olma gayretine bir cevap olarak bugün bizlere destek oluyor. Biri valiliğimize, beşi emniyet müdürlüğümüze olmak üzere 6 araçla katkı sundular" dedi.

Karaloğlu, suçu önlemede ve takipte emniyet ekiplerinin kullandığı araç-gereçlerin yetersiz olmasının onları suçluyla mücadelede geride bırakacağını ifade ederek, "Polisimizin kullandığı araç-gereç, suçlunun kullandığı kadar yeni ve modern olmalı. Onun için bu araçlar çok önemli. Son yıllarda vatandaşımızın en çok muzdarip olduğu kapkaç ve hırsızlık gibi suçlarda çok ciddi azalmalar var. Bunun sebebi polisimizin gayretleri ve kullandığı teçhizatın modern olmasıdır" diye konuştu.

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu da "Tofaş, Bursa olmadan düşünülemeyecek konumda. Bursa ekonomisine yaptığımız katkı kadar, sosyal ve kamu hayatına yaptığımız destek bizim için önemli. Bu yüzden Türkiye'nin en huzurlu kenti olma yolunda yapılan çalışmalara destek vermek istedik" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Karaloğlu, hizmete sunulan araçları yakından inceledi.