Toprağa gizlenen uyuşturucuyu narkotik köpeği buldu

Toprağa gizlenen uyuşturucuyu narkotik köpeği buldu
Toprağa gizlenen uyuşturucuyu narkotik köpeği buldu
- Bursa'da sabaha karşı düzenlenen ve polis kameralarınca kaydedilen uyuşturucu operasyonunda 33 kişi gözaltına alındı - Özel eğitimli narkotik köpeği "Alfa"nın tespiti üzerine bir evin bahçesindeki toprağı kazan ekipler, toprağın altına gizlenmiş bir miktar uyuşturucu madde ele geçirdi

BURSA (AA) - Bursa'da sabaha karşı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 33 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü 'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sabah erken saatlerde Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerindeki 33 adrese eşzamanlı operasyon düzenledi.

"Torbacı" olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyona çevik kuvvet ve özel harekat timleri de destek verdi. Ekipler, özel eğitimli narkotik köpeği "Alfa" ile birlikte evlerde arama yaptı.

Alfa'nın tespiti üzerine bir evin bahçesindeki toprağı kazan ekipler, toprağın altına gizlenmiş bir miktar uyuşturucu madde ele geçirdi. Operasyon anları polis kameraları tarafından kaydedildi. Operasyon kapsamında 8'i kadın 33 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda 600 gram esrar, bir miktar metamfetamin ve 380 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 

Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, bazı kadınların kucaklarındaki bebekleriyle adliyeye gittiği görüldü.