Torunu yaşındaki rakipleriyle raket sallıyor

Torunu yaşındaki rakipleriyle raket sallıyor
Torunu yaşındaki rakipleriyle raket sallıyor
- Fransız masa tenisi takımı ALCL TT Grand - Quevilly'nin sporcusu Lecorvec Carletto, 70 yaşında olmasına karşın aktif sporculuk kariyerini devam ettiriyor - İlerleyen yaşına rağmen maçlarda hırsıyla dikkati çeken Carletto, en az 80 yaşına kadar çok sevdiği masa tenisiyle uğraşmayı hedefliyor - Carletto: "Gençler hangi branşa yatkınlarsa o sporu yapsınlar. Mutlaka bir spor branşıyla uğraşsınlar"


BURSA (AA) - VEDAT YÜCEBAŞ - Fransız masa tenisi takımı ALCL TT Grand - Quevilly'nin sporcusu Lecorvec Carletto, 70 yaşında olmasına karşın aktif sporculuk kariyerini sürdürürken, en az 10 yıl daha çok sevdiği masa tenisiyle uğraşmayı hedefliyor.

Avrupa Masa Tenisi Birliği tarafından Bursa'da düzenlenen Kadınlar ETTU Cup organizasyonunun yarı finali rövanşında Bursa Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşan Fransız temsilcisi ALCL TT Grand - Quevilly'nin sporcusu Carlotte, takımı adına sahaya çıkarak torunu yaşındaki Sibel Remzi (24) ile mücadele etti.

Genç rakibi karşısında zorlanmasına karşın oyundan kopmayan ve sayılar üreten Carletto, yenilgiye rağmen salonun en fazla alkış alan ismi oldu. Yaşına rağmen müsabakada çok ciddi bir kondisyon ortaya koyan, refleksleriyle takdir kazanan Carletto, özellikle 11-7 kaybettiği ikinci sette tecrübesini masaya ciddi anlamda yansıttı.

Carletto, sarf ettiği üst düzey efor nedeniyle zaman zaman servis atışlarında belini ve dizini tutarak dinlenmeye çalıştığı gözlenirken, maçların sonunda rakiplerini kutlamayı da ihmal etmedi.


- "Fransa'da masa tenisinde 19. sırada"

Sempatik tavırları ve enerjisiyle genç sporculara örnek olan Carletto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 yaşında başladığı masa tenisinden kopamadığını söyledi.

Yaş olarak kendisinden küçük antrenörünün verdiği taktikleri dikkatle dinlediğini vurgulayan Carletto, sporun ve masa tenisinin hayatının çok önemli bir parçası olduğunu, 80 hatta daha ileri yaşlara kadar aktif sporculuk yaşantısını sürdürmek istediğini belirtti.

Fransa'da masa tenisinde 19. sırada gösterildiğini, bunun da kendisi için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Carletto, geçen haftalarda ülkesindeki turnuvalarda 3 madalya kazandığını anımsattı.

Carletto, 56 yıldır masa tenisi oynadığını dile getirerek, "Gençler hangi branşa yatkınlarsa o sporu yapsınlar. Mutlaka bir spor branşıyla uğraşsınlar. Sporun yaşı yok. Kendilerini iyi hissettikleri sürece bir spor branşıyla uğraşsınlar" dedi.

Torunu yaşındaki sporcularla mücadele ederken kendisinin de gençleştiğine inandığını anlatan Carletto, maçlarda yaşının çok üzerinde bir efor ortaya koyduğunu kaydetti.

Carletto, eşi ve çocuğunun da masa tenisiyle uğraştığını belirterek, aile olarak masa tenisinin kendileri için bir yaşam biçimi olduğunu sözlerine ekledi.