Türk Büro-Sen kamu çalışanlarına servis istedi

Türk Büro-Sen kamu çalışanlarına servis istedi
Türk Büro-Sen kamu çalışanlarına servis istedi
- Türk Büro-Sen Bursa Şube Başkanı Bulut: "Servis imkanı sağlanamayan kamu kurumlarında, memurlara da kamu işçilerinde olduğu gibi ulaşım ücreti ödenmelidir"

BURSA (AA) - Türkiye Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Büro-Sen) Bursa Şube Başkanı İbrahim Bulut, memurların servis sorunu yaşadığını savunarak, "Servis imkanı sağlanamayan kamu kurumlarında, memurlara da kamu işçilerinde olduğu gibi ulaşım ücreti ödenmelidir" dedi.

Türk Büro-Sen Bursa Şubesi üyeleri, "kamu kurumlarının özellikle taşra teşkilatlarında, çalışanlar için servis ve ulaşım ücretinin bazı illerde sağlanmaması" gerekçesiyle "Tüm Memurlarımıza Servis İstiyoruz" sloganıyla Heykel'deki PTT binası önünde basın açıklaması yaptı. 

Şube Başkanı Bulut, taşra teşkilatlarında personele servis hizmetinin yok denecek kadar az olduğunu savundu. Kamuda çalışan memurların servis imkanı yoksa ulaşım ücreti de alamadığını belirten Bulut, "Bu adaletsizliği Türk Büro-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Servis imkanı sağlanamayan kamu kurumlarında, memurlara da kamu işçilerinde olduğu gibi ulaşım ücreti ödenmelidir" ifadelerini kullandı.

Bu çerçevede 12 Kasım'da başlattıkları dilekçe kampanyasının bugün sona erdiğini, toplanan dilekçeleri değerlendirilmesi amacıyla TBMM Dilekçe Komisyonu'na göndereceklerini dile getiren Bulut, "Umut ederiz ki, sosyal devlet olmanın gereği olan servis hizmeti sunulması veya sunulamayan yerlerde ücretin ödenmesi konusunda, TBMM Dilekçe Komisyonu öncelikli görüşülecek konular arasında talebimizi değerlendirerek, hükümete gereğinin yapılması için girişimlerde bulunur" dedi.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri, toplanan dilekçeleri PTT aracılığıyla TBMM'ye gönderdi.


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  Türkiye

  ,

  Sendika

  ,

  Kamu

  ,

  Bugün

  ,

  Ulaşım

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet