Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi 2'nci Olağan Kongresi

Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi 2'nci Olağan Kongresi
Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi 2'nci Olağan Kongresi
- Şube başkanlığına yeniden Durmaz getirildi

BURSA (AA) - Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesinin 2'nci Olağan Kongresinde başkanlığa yeniden Kemal Durmaz seçildi.

Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi'ndeki kongreye,  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Osman Durdu, İşçi Partisi İlçe Başkanı Muharrem Çelik,  CHP 'nin bazı ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sendikanın şube başkanları ve üyeleriyle çok sayıda davetli katıldı.

Sendikanın Genel Başkanı Pevrul Kavlak, kongrede yaptığı konuşmada, gün geçtikte büyüyen bir sendikaya sahip olduklarını söyledi. Kavlak, şöyle konuştu:

"Bizi bölmek isteyenler bu salonu görsün. Geçmişten bugüne sayısını artıran tek sendika Türk Metal'dir. Şimdi MESS görüşmelerindeyiz. Kıdem tazminatı konusu gündemden düşmüyor, kapalı kapılar ardından plan yapıyorlar. Haklarımızı onlara bırakmayacak, direne direne kazanacağız. MESS ile görüşmemizin taslağını hazırlamak için bin üyemizi Genel Merkeze çağırdık ve taslağımızı buna göre hazırladık. Görüşme taslağımız, işçilerimizin istekleri ve haklarıdır."

Durmaz ise çalışanların hakkını gözetlediklerini dile getirerek, "Bugüne kadar Türk Metal'e yakışır şekilde davrandık. Geçmişimiz, sözümüzün teminatıdır. Bu salonda bulunan coşku da geldiğimiz noktanın göstergesidir. İşçilerimiz yollarında asla yalnız değildir. Bugün Gemlik'te yakılan ateş, Türkiye 'yi saracak. Hepsine inat, Türk Metal büyümeye ve güçlenmeye devam edecek" ifadesini kullandı.

Daha sonra faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Tek listeyle gidilen seçimde, Durmaz yeniden görevine seçildi.