Türk Metal Sendikası üyeleri fidan dikti

Türk Metal Sendikası üyeleri fidan dikti
Türk Metal Sendikası üyeleri fidan dikti
BURSA (AA) - Türk Metal Sendikasının Bursa şubelerine bağlı üyeler, geçen ağustos ayında çıkan yangında zarar gören Göynüklü Mahallesi'ndeki araziye...

BURSA (AA) - Türk Metal Sendikasının Bursa şubelerine bağlı üyeler, geçen ağustos ayında çıkan yangında zarar gören Göynüklü Mahallesi'ndeki araziye fidan dikti.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, sendikanın Bursa şubeleri başkanları, şube yöneticileri, iş yeri temsilcileri, sendika üyeleri ve ailelerinin katıldığı organizasyonda binlerce çam fidanı toprakla buluşturuldu.

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mesut Gezer, şunları kaydetti:

"Türk Metal Sendikası olarak daha yaşanılabilir bir dünyanın olmazsa olmazı ormanlarımızın her geçen gün yanıp kül olmasına seyirci kalamazdık. Yeşil Bursamızın akciğerlerinden geçtiğimiz aylarda kopan bu koca parçanın telafisi için tüm üyelerimizle sendikamızın da özünde, temelinde olan sosyal sorumluluk anlayışıyla bir araya gelerek yanan araziyi yeniden canlandırmak için kolları sıvadık. Attığımız bu olumlu adımın Bursamıza, ülkemize, yarınlarımıza hayırlı olmasını ve diğer tüm kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine, dernek ve birliklere örnek teşkil ederek çığ gibi büyümesini temenni ediyorum."

Katılımcılar fidan dikimi sonrası anı fotoğrafı çektirdi.