Turkcell Superonline'ın Bursa'daki fiber altyapı yatırımları

Turkcell Superonline'ın Bursa'daki fiber altyapı yatırımları
Turkcell Superonline'ın Bursa'daki fiber altyapı yatırımları
- Turkcell Superonline'ın, evlere kadar fiber internet hizmeti sunmaya başladığı ilk illerden olan Bursa'da 110 bini aşkın ev ve iş yerinin kapısına kadar ulaşan bin 122 kilometrelik fiber altyapı inşa ettiği bildirildi - Genel Müdür Erkan: ''Fiber optik ağımızın İstanbul-İzmir-Ankara ana ringinin taşıyıcısı olan Bursa'daki yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz''

BURSA (AA) - Turkcell Superonline'ın, evlere kadar fiber internet hizmeti sunmaya başladığı ilk illerden olan Bursa'da 110 bini aşkın ev ve iş yerinin kapısına kadar ulaşan bin 122 kilometrelik fiber altyapı inşa ettiği bildirildi.

Bu altyapı sayesinde sunulan geleceğin TV platformu Turkcell TV Plus'ın da tanıtımını gerçekleştirildi. Turkcell Superonline, evden ve cepten interneti aynı pakette buluşturan "Hızlı İkili" paketini de ilk olarak Bursa'da hizmete sundu. Kampanya kapsamında tek fatura kolaylığıyla evde ve cepte ışık hızında internet 59 liraya sunuluyor.

Turkcell Superonline Abone Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda Turkcell Superonline'ın Türkiye 'ye ve şehre yaptığı yatırımların yanı sıra üstün teknoloji ve müşteri memnuniyetini bir araya getiren yeni ürün ile hizmetleri anlatıldı.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008 yılında Türkiye'yi geleceğin teknolojisiyle donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 2 milyon ev ve iş yerinin kapısına kadar getirdiklerini belirterek, kısa süre önce açıkladıkları 2014 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin bilgi verdi.

Buna göre gelirlerini geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 38 artırarak 328 milyon liraya çıkardıklarını söyleyen Erkan, 686 bini fiber kullanıcısı olmak üzere müşteri sayılarının 1,1 milyona ulaştığını, ses müşterilerinin sayısının da 500 bini aştığını aktardı.

- ''Bursa'ya 36 milyon liralık yatırım''

Bugüne kadar Türkiye genelinde 2,5 milyar, yalnızca Bursa'da ise 36 milyon liralık yatırıma imza attıklarını ifade eden Erkan, şöyle konuştu:

'' Otomotiv , tekstil gibi önemli sektörler için bir üretim merkezi olan Bursa, bu özelliğiyle ülkemizin uluslararası rekabette öncü kuvvetlerinden biri. İleri teknoloji gerektiren sektörlerdeki bu öncü rolüyle Bursa'nın geleceğin teknolojisi olan fiber alt yapıya ve bu altyapının getirdiği hizmetlere sahip olmasının şart olduğuna inanıyoruz. Biz de 75 ile değen fiber optik ağımızın İstanbul -İzmir- Ankara ana ringinin taşıyıcısı olan Bursa'daki yatırımlarımıza büyük önem veriyoruz''

Bursa'da şimdiye kadar kurdukları bin 100 kilometrelik fiber ağ ile 110 bini aşkın ev ve iş yerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmeti götürdüklerini de belirten Erkan, ''Bursa'da 33 bin fiber internet ve 28 bin Alo müşterisine ulaştık. Bireysel müşterilerimize yaptığımız yatırımların yanı sıra şehirdeki bini aşkın kurumsal müşterimize de toplam telekom çözümleri sunuyoruz'' dedi.

- "Zaman ve mekandan bağımsız televizyon keyfi"

Murat Erkan, fiber altyapının yarattığı farkla en yüksek teknolojiye sahip ürün ve hizmetleri tüm Türkiye'deki müşterilerinin ayağına götürmek için çalıştıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Turkcell sinerjisiyle geliştirdiğimiz ve çok kısa bir süre önce tanıttığımız kişisel televizyon platformu Turkcell TV Plus'ın en önemli özelliği üstün teknolojisiyle geleceğin televizyon izleme deneyimini bugüne taşıması. Turkcell'in güçlü 3G ve Turkcell Superonline'ın fiber altyapısı üzerinden hizmet veren platform sayesinde akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların yanı sıra TV Plus kutusu ile evlerdeki yerini alıyor. Herhangi bir kanalı 12 saat geriye alma olanağı sunan TV Plus, ayrıca istenilen programı buluta kayıt etme özelliğiyle fark yaratıyor ve gerçek çoklu ekran deneyimi ile televizyon keyfi zaman ve mekana bağımlı olmaktan tamamen kurtuluyor. Örneğin; evde izlemeye başladığınız bir filmi, kaldığınız yerden akıllı telefonunuzdan izlemeye devam edebiliyorsunuz.''