Türkiye Motokros Şampiyonası

Türkiye Motokros Şampiyonası
Türkiye Motokros Şampiyonası
- Türk Kızılayının adı verilen yılın final yarışından önce Bursa'da tarihi Saltanat Kapı'da tanıtım etkinliği gerçekleştirildi - Gemlik ilçesinde yarın başlayıp iki gün sürecek yarışa 6'sı yabancı yaklaşık 120 sporcu katılacak

BURSA (AA) - Gemlik ilçesinde yarın başlayıp iki gün sürecek Türkiye Motokros Şampiyonası'nın finali olan "Türk Kızılayı Yarışı" öncesi Bursa'da tanıtım etkinliği yapıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonunun, Türk Kızılayı, Bursa Valiliği ve Gemlik Belediyesinin katkılarıyla düzenlediği şampiyonanın tarihi Saltanat Kapı'da düzenlenen açılış töreninde konuşan Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, branşı Türkiye geneline yaymaya, yarışları da farklı parkurlarda yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Federasyon olarak sosyal projelere de destek verdiklerini belirten Uçar, "Ülkemizin temel direklerinden biri olan Türk Kızılayı ile ortak gerçekleştireceğimiz bu organizasyonumuzun çok keyifli ve adrenalin dolu dakikalara sahne olacağını umut ediyoruz. Türk Kızılayına tüm kurum ve kuruluşların destek olması gerekiyor. Federasyon olarak en önemli olan final etabımızı Türk Kızılayı ile organize ettik" dedi. 

Kan bağışı kampanyasının da düzenlendiği ve motosikletlilerin geçişiyle sona eren etkinliğe, Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve vatandaşlar katıldı.

- Antrenman ve sıralama turları yarın

Sancaktepe Motosiklet Kulübünün ev sahipliğinde organize edilen yarış, Şahin Tepe MX Parkuru'nda gerçekleştirecek. Yarışa 6'sı yabancı 120'ye yakın sporcunun katılması bekleniyor.

Yarış, yarın teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak.

Sporcular, 16 Kasım'da ise iki etap halinde start demirine sıralanacak. Şampiyonanın final yarışı, MX1, MX2, MX2 Junior, MX3, 85cc, 65cc, 50cc, ATV ve Veteran sınıflarında koşulacak.

Uzunluğu bin 670 metre olan Şahin Tepe MX Parkuru'nda 9'u büyük 18 rampa bulunuyor. Parkurda aynı anda 40 sporcu start alabiliyor.