Turşu asidi içirilen bebeğin durumu iyiye gidiyor

Turşu asidi içirilen bebeğin durumu iyiye gidiyor
Turşu asidi içirilen bebeğin durumu iyiye gidiyor
BURSA (AA) - Orhangazi ilçesinde, su zannedilerek yanlışlıkla turşu asidi içirilen Zümra Nur Damlar adlı bebeğin sağlık durumu iyiye...

BURSA (AA) - Orhangazi ilçesinde, su zannedilerek yanlışlıkla turşu asidi içirilen Zümra Nur Damlar adlı bebeğin sağlık durumu iyiye gidiyor. 

Orhangazi Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan 45 günlük Zümra Nur Damlar'ın sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı.

Baba Ali Damlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın iftardan sonra meydana geldiğini söyledi.

Damlar, şöyle konuştu:

"Üst katımızda kayınpederim oturuyor. İftardan sonra Zümra Nur'u sevmek için alıp üst kata çıktılar. Çocuk ağlayınca dolaptan zemzem suyu sanarak turşu asidini içirmeye çalışmışlar. Bir anda panikle yanımıza gelince biz de bebeği Orhangazi Devlet Hastanesi'ne götürdük. Daha sonra bebeğimiz Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yetişkinler için zararı olan bir madde değil ancak 45 günlük bir bebek için yakıcı olduğundan zarar verdi. Asidi fazla yutmamış. Ağzında ödem ve şişkinlikler var. Herhangi bir şey yedirip içirilmiyor. Sadece bir miktar su verilmiş. Zümra Nur'un sağlık durumu şu an itibarıyla iyi. Hastanede bir süre daha kalacak. Ondan sonrasına doktorlar karar verecek."