"Ülkem İçin Değer" projesi

"Ülkem İçin Değer" projesi
"Ülkem İçin Değer" projesi
BURSA (AA) - Üniversite öğrencisi üç arkadaşın eğitime destek için hazırladıkları "Ülkem İçin Değer" projesi, Bursa'nın Nilüfer Güngören ve Sivas'ın...

BURSA (AA) - Üniversite öğrencisi üç arkadaşın eğitime destek için hazırladıkları "Ülkem İçin Değer" projesi, Bursa'nın Nilüfer Güngören ve Sivas'ın Başsöğüt köyü ilkokuluna hayat verdi.

Ülkem İçin Değer Projesi'nin Bursa temsilcisi Semra Kaya, İstanbul Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek Üniversite Konseyince hayata geçirilen "Ülkem İçin Değer Projesi"nin Türkiye 'nin çeşitli bölgelerinde uygulanmaya başladığını bildirdi.

Projenin Bursa ve Sivas illerinde eğitime destek verilmesi ve okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışma başlattığını belirten, Kaya, şunları kaydetti: 

"Bursa Nilüfer Güngören ilkokuluna yapılan ziyaretin ardından okulda eğitim gören 30 öğrenciye ulaşılarak kitap , defter ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Okulun temel ihtiyaçları da karşılandı. Okula pano, çerçeve, sıra, masa, öğretmen kürsüsü, soba ve kömür gibi malzemeler hediye edildi. Uludağ Üniversitesi Genç Eğitimciler Topluluğu ile  Sivas merkeze bağlı Başsöğüt Köyü ilkokuluna yapılan ziyarette Bursa'dan toplanan yardımlar Başsöğüt İlkokulu öğrencilerine ulaştırıldı. Projenin ikinci aşaması için de Bursa Yıldırım Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde  Baş+Arı ve Ülkem İçin Değer eğitimleri verildi." 

Bursa'da birçok kurumun kendilerine destek verdiğini sözlerine ekleyen Kaya, projenin sürdürülebilir olması ve küçük kalplerin gülümsemesini sağlamak için yoğun çaba harcadıklarını ve destek verilen okulları belirli aralıklarla ziyaret edeceklerini kaydetti.

Öte yandan "Ülkem İçin Değer Projesi"ne Nilüfer Belediyesi'nin yanı sıra Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi ve Yıldırım belediyelerinin de destek verdiği belirtildi.