Uludağ Milli Parklar Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Uludağ Milli Parklar Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Uludağ Milli Parklar Koordinasyon Kurulu Toplantısı
- Bursa Valisi Karaloğlu: "Yakın bir zamanda teleferiğimiz ikinci bölgeye kadar ulaşımı tamamlanacak. El birliği ile burada etkinlikleri arttırmalıyız. Gelen turistlerimizi Uludağ'da mutlu etmeliyiz"

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Yakın bir zamanda teleferiğimiz ikinci bölgeye kadar ulaşımı tamamlanacak. El birliği ile burada etkinlikleri arttırmalıyız. Gelen turistlerimizi Uludağ'da mutlu etmeliyiz" dedi.

Uludağ'a çıkan Karaloğlu, Uludağ Jandarma Karakoluna giderek karakolda kış hazırlıklarını yerinde inceleyerek yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı. Askerler ve komutanlarla sohbet eden Karaloğlu, 18 Aralık'ta başlayacak yeni sezon öncesi jandarmanın hazır olduğunu söyledi.

Karaloğlu, daha sonra Uludağ'daki bir otelde düzenlenen Milli Parklar Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı.

Uludağ'ı dört mevsim yaşanılabilir bir yer haline getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Uludağ'ın doğal güzelliğini koruyarak turizm cenneti yapılabilmesi için, bu gibi toplantıların yapılmasını çok fazla önemsiyoruz. Bu toplantıya katılan herkes burada alınan kararlara, Uludağ'ın geleceği açısından sahip çıkmalı. Şunu da açık yüreklilikle dile getirmeliyiz ki: 'Uludağ'a yapılacak tüm hizmetleri devlet yapsın' mantığı da sağlıklı bir yaklaşım değil. İşletmeler olarak üzerimize düşeni koordineli bir şekilde yapmak durumundayız. Yakın bir zamanda teleferiğimiz ikinci bölgeye kadar ulaşımı tamamlanacak. El birliği ile burada etkinlikleri arttırmalıyız. Gelen turistlerimizi Uludağ'da mutlu etmeliyiz."

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından Uludağ'ın sorunları tek tek maddeler halinde ele alındı ve çözümü hakkında neler yapılabileceği tartışıldı.