Uludağ Üniversitesinden iş güvenliği eğitimi

Uludağ Üniversitesinden iş güvenliği eğitimi
Uludağ Üniversitesinden iş güvenliği eğitimi
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi tarafından firmalara iş güvenliği eğitimi verilecek.Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), iş dünyasında iş güvenliği...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi tarafından firmalara iş güvenliği eğitimi verilecek.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), iş dünyasında iş güvenliği ve sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak için UÜ ile iş birliğine gitti.

İşbirliği protokolünü, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay imzaladı.

Yürütülecek çalışmalarla iş güvenliğini artırırken mesleki kazaları azaltmayı hedeflediklerini belirten Burkay, bu protokolle işletmelerde zorunlu olan temel iş sağlığı ve güvenliği eğitim süreçlerine destek olmak istediklerini vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay da BTSO ile yaptıkları her iş birliğinin hem üniversiteye hem de kent ekonomisine büyük değer sağladığını ifade etti.

Protokol sayesinde, mesleki yeterlilik ve belgelendirmeye ilişkin süreçlerde, teorik ve uygulamalı eğitimler, soru bankası oluşturma, sınavların gerçekleştirilmesi ve değerlendirilmesi aşamalarında UÜ'den akademik destek sağlanacak.