Uludağ yolundaki sokak hayvanları için yem bırakıldı

Uludağ yolundaki sokak hayvanları için yem bırakıldı
Uludağ yolundaki sokak hayvanları için yem bırakıldı
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesince, Uludağ yolundaki sahipsiz hayvanların aç kalmaması için yol kenarlarına ve hayvanların ulaşabileceği alanlara...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesince, Uludağ yolundaki sahipsiz hayvanların aç kalmaması için yol kenarlarına ve hayvanların ulaşabileceği alanlara yiyecek bırakıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Bursa'da iki gündür devam eden yoğun kar yağışı ile Uludağ yolunda sahipsiz hayvanların etkilendiği ve kardan dolayı yiyecek bulmakta zorlandığı bildirildi.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin durumla ilgili çalışmalara ağırlık verdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sahipsiz hayvanların aç kalmalarını önlemek için kar yerden kalkana kadar yiyecek dağıtmaya devam edilecek. Ekipler, sahipsiz sokak hayvanlarının dışında, kuşlar için de belirli bölgelere yem bıraktı. Uludağ yolundaki aç kalan hayvanlara yiyecek dağıtma çalışmalarının yanı sıra küpesiz hayvanların da tespiti yapılıyor. Kulak küpesi bulunmayan köpekler ekipler tarafından toplanarak sahipsiz hayvanlar doğal yaşam merkezine getiriliyor. Burada aç kalan hayvanlara yiyecek veriliyor. Aşıları, bakımları ve kısırlaştırmaları yapılan hayvanlar tekrar alındıkları yere doğaya bırakılıyor."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Uludağ

  ,

  Yaşam

  ,

  Hayvanlar

  ,

  kar