Uludağ'da görevli jandarma ekiplerine araç desteği

Uludağ'da görevli jandarma ekiplerine araç desteği
Uludağ'da görevli jandarma ekiplerine araç desteği
BURSA (AA) - Jandarma Genel Komutanlığı, Uludağ'daki faaliyetlerde personelin kullanması amacıyla İl Jandarma Komutanlığına iki adet UTility Vehicle...

BURSA (AA) - Jandarma Genel Komutanlığı, Uludağ'daki faaliyetlerde personelin kullanması amacıyla İl Jandarma Komutanlığına iki adet UTility Vehicle (UTV) araç tahsis etti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da meydana gelebilecek asayiş olayları ile arazinin sarp, kayalık, çamur, kar gibi doğal nedenlerle müdahale ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere Jandarma Genel Komutanlığı tarafından iki adet UTV araç tahsisinde bulunuldu.

Araçların, Uludağ Jandarma Karakolu sorumluluğundaki Milli Parklar Bölgesi'nde aracın arazide olaya hızla müdahale edebilmesi sayesinde kamp bölgelerinde önleyici hizmet devriyesi ve adli hizmet devriyesi görevlerinde büyük kolaylık sağlayacağı belirtildi.

Ayrıca her türlü kaybolma, mahsur kalma, dağcılık kulüplerinin tırmanış ve yürüyüş faaliyetlerine refakat edecek araçlar, kayak pistlerinde meydana gelen yaralanmalarda da jandarma ekipleri sayesinde hızla müdahale edilmesini sağlayacak.

Araçlar, arkasına takılabilen sedye ile sağlık kuruluşlarına yaralanın hızla sevk edilmesinin yanı sıra ilk yardım, ip, halat, comet, çadır gibi arama kurtarma malzemelerini de taşımak için kullanılacak.