Uludağ'da kayak eğitmenleri sezona başladı

Uludağ'da kayak eğitmenleri sezona başladı
Uludağ'da kayak eğitmenleri sezona başladı
BURSA (AA) - Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da sezonun başlamasıyla kayak eğitmenleri görev yapıyor.Uludağ Kayak Öğretmenleri...

BURSA (AA) - Türkiye 'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da sezonun başlamasıyla kayak eğitmenleri görev yapıyor.

Uludağ Kayak Öğretmenleri Derneği Asbaşkanı Yahya Karabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak eğitmenleri olarak Uludağ'da tam donanımlı bir şekilde görevlerine hazır olduklarını söyledi.

Derslik olarak eğitim talepte bulunan herkese hizmet vermekten onur ve gurur duyduklarını vurgulayan Karabaş, şöyle konuştu:

"Uludağ Kayak Öğretmenleri Derneği, uluslararası niteliktedir. Uludağ'da 100'ün üzerinde eğitmen olarak görev yapıyoruz. Türk kayakçıları olarak Türk kayağının ilerlemesi konusunda elimizden geldiği kadar ön ayak olmaktayız. Pistteki vatandaşlarımızın emniyeti, kayma teknikleri ve pistin güvenliği konusunda her türlü çabayı gösteriyoruz. Şu anda 4 arkadaşımız pistte hazır bulunarak pistte yaya olarak gezenleri, düşüp kalkamayanları, acemilere, yeni başlayanlara gereken ikazlarda bulunuyor. Kayakta önemli olan öncelikli konu eğitimdir. Bunun yanında kayak öğrenmek isteyen kişinin donanımlı olması gerekmektedir. Kayak pantolonu, eldiveni, gözlüğü, kayak anorağı, kaskı ve iyi bir kayağı olmalıdır."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Turizm

  ,

  Uludağ

  ,

  Kayak

  ,

  kış

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet