Uludağ'da "PKU Kampı"

Uludağ'da "PKU Kampı"
Uludağ'da "PKU Kampı"
- Kalıtsal bir rahatsızlık olan fenilketonüri hastası 136 çocuk, bu yıl ikincisi düzenlenen "PKU Kampı'nda bir araya geldi

BURSA (AA) - Kalıtsal bir rahatsızlık olan fenilketonüri (PKU) hastası 136  çocuk , bu yıl ikincisi düzenlenen "PKU Kampı'nda buluştu.

Fenilketonüri ve diğer Kalıtsal Metabolik Hastalıklı Çocuklar Vakfı (METVAK) ile Geleceğin Yıldızları tarafından düzenlenen ve PKU Aile Derneği ile Fenilketonürili Çocukları Tarama ve Koruma Derneğinin destek verdiği kamp, 23 Ağustos'a kadar sürecek.

Kampa,  Türkiye 'nin farklı yerlerinden 10-18 yaş arası 136 PKU'lu çocuk, çeşitli hastanelerden doktor ve diyetisyenler katılıyor. Çocuklar burada, PKU'ya özel yemek tariflerinden sosyal hayat içinde kendilerini ifade etme becerilerine kadar pek çok alanda deneyimlerini paylaşıyor.

PKU'lu çocukların hem kendilerini yalnız hissetmemesi hem de konu ile ilgili bilgileri, diyet uygulamalarına yardımcı ip uçlarını paylaşmaları amacını taşıyan kamp, PKU'lu çocuklara yaşam boyu uyguladıkları diyetlerine uygun yiyecekler hazırlama ve sosyal hayat içinde kendilerini ifade etme becerileri kazandırılıyor. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  YAŞ

  ,

  hayat

  ,

  Diyet

  ,

  Doktor

  ,

  Yemek

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  ağustos

  ,

  sosyal

  ,

  koruma