Uludağ'ın geleceği masaya yatırıldı

Uludağ'ın geleceği masaya yatırıldı
Uludağ'ın geleceği masaya yatırıldı
- Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa'daki akademik meslek odalarının başkanları ve temsilcileri ile bir araya gelerek üniversitenin geleceğini masaya yatırdı

BURSA (AA)  - Uludağ Üniversitesi, '3. Nesil Üniversite' hedefine ulaşmak için kent dinamikleri ile ortak akıl toplantılarını sürdürürken, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay bu kez de Bursa'daki akademik meslek odalarının başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.

Uludağ Üniversitesi Rektörlük salonunda akademik oda temsilcilerini ağırlayan Rektör Ulcay'a, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof. Dr. Mehmet Yüce ile Genel Sekreter Doç. Dr. İsmail Sağlam eşlik etti.

Ulcay, toplantıya katılan 20 akademik oda temsilcisinin görüşlerini alırken, yeni çalışmalara yapılacak katkılara da açık olduklarını vurguladı.  

Konuşmasında, yılda yaklaşık 10 bin mezun verdiklerini hatırlatan Ulcay, şöyle konuştu:

"Akademik performans olarak 28'inci sıradayız. Üniversite olarak hedefimiz ilk 10 içinde olmak. Üniversitelerimizin kariyer planlaması yapılmış nitelikli eleman yetiştirmesi çok önemli. Bunun için de Uludağ Üniversitesi olarak lisans eğitiminde 30 bin öğrencinin altına düşmeyi hedefliyoruz. Meslek yüksekokullarımızı yeniden kurgulayarak, buradaki öğrenci sayımızı arttırmayı istiyoruz. Dünya laboratuvar gerektirmeyen bölümlerde online eğitime gidiyor. Bizde bu trendi yakından takip ediyoruz ve bu kapsamda açık öğretim fakültesi kurmayı da planlıyoruz."

Oda temsilcileri de, Uludağ Üniversitesi tarafından ilk kez böyle bir toplantı organize edilmesinden mutluluk duyduklarını belirtti.