"Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı"

"Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı"
"Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı"
- İstanbul'da, 8-10 Ekim'de düzenlenecek fuara, 70 ülkeden katılım bekleniyor

BURSA (AA) - İstanbul 'da, bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek "Aluexpo Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı", 8-10 Ekim tarihlerinde 162'si yabancı, 350 firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Süphan İlker, Bursa'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek fuar kapsamında 70 ülkeden gelecek ziyaretçilerle önemli ticari anlaşmalara imza atılmasını beklediklerini söyledi.

İlker, üretimlerinde alüminyum ürün kullanan sektör ile alüminyum üreten ulusal ve global firmaların mutlaka ziyaret etmesi gereken bir platform özelliği taşıyan fuarın,  Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği tarafından desteklendiğini belirtti.

Fuarın, Türk alüminyum sanayisinin önde gelen üreticilerini ve sektörün global tedarikçilerini ağırlayacağını anlatan İlker, " Otomotiv , yapı, beyaz eşya, paketleme, savunma sanayi, enerji, havacılık ve ulaştırma gibi sektörlerden fuara gelen ziyaretçiler, her türlü alüminyum ürün ihtiyaçlarını burada bulabilecek. Fuar alanının 9'uncu holünde yerli alüminyum üreticileri, 10 ve 11'inci holünde de sektörün global tedarikçi firmaları ürünlerini yaklaşık 70 ülkeden gelecek ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Ayrıca Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Marmara Araştırma Merkezi ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası'nın organizatörlüğünde fuar kapsamında, '7'nci Alüminyum Sempozyumu' ve bu yıl ilk defa 'Alüminyumun Yaratıcı Elleri' konulu bir fotoğraf yarışması ve sergisi düzenlenecek" diye konuştu.

İlker, fuarda, İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği stantlarında "Metalik Fikirler" adlı proje etkinliğinin gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.