Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali
Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen "Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali" bu yıl 20'nci kez gerçekleştirilecek.

Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra sokak oyunlarından, dans ve müzik ağırlıklı oyunlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını kentte buluşturacak. 

Bu yıl 19-24 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival, bir ilke imza atarak Bursa'nın 17 ilçesinde tiyatroseverlerle buluşacak. Festivalde 12 ülkeden 19 tiyatro ekibi, gösterilerini 23 ayrı sahnede sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Festivalde, 48 oyun beğeniye sunulacak. 12 bin çocuk ve gence ulaşmayı hedefleyen organizasyon Bulgaristan, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İtalya, İspanya, Hollanda, Meksika, Sırbistan ve KKTC'den gelen tiyatrocuları bir araya getirecek.