Uluslararası Bursa FotoFest yarışmalarına yoğun ilgi

Uluslararası Bursa FotoFest yarışmalarına yoğun ilgi
Uluslararası Bursa FotoFest yarışmalarına yoğun ilgi
- Bu yıl "Birlikte Yaşamak" temasıyla dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nin (Internatıonal BursaPhotoFest) fotoğraf yarışması için 39 ülkeden bin 166 başvuru geldi

BURSA (AA) - 4'üncü Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (Bursa FotoFest) kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasına 39 ülkeden bin 166 başvuru geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve BUFSAD işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) kapsamında "Birlikte Yaşamak" temalı fotoğraf yarışması düzenlenecek. 

Fotoğraf tutkunlarının "www.bursaphotofest.org" adresi üzerinden dijital olarak katıldığı uluslararası fotoğraf yarışmasına 39 ülkeden ve Türkiye 'nin 57 kentinden bin 166 başvuru yapıldı. 3862 fotoğrafın geldiği yarışmanın patronaj numarası "United Photographers International" (UPI) tarafından veriliyor.

Seçici kurul toplantısı 29 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Öğr. Gör. Kamil Fırat, Dr. Ceyhun İrgil, Neslişah Hanzade Erbey Kuşku, Öğr. Gör. Alper Bilsel, Bülent Suberk ve Öğr. Gör. Mustafa Bilge Satkın yapacak.