Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne doğru

Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne doğru
Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne doğru
- Genç MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Aslan: - "Gelecek planlamalarında gençler olarak bizlerin, stratejik öneminin bilinciyle hareket edebileceğimiz bir platform oluşturabilirsek, ülke politikalarına ve ülke kalkınmasına en büyük desteği vereceğimizi düşünüyorum"

BURSA (AA) - Bursa'da, bu yıl 5'incisi 18-19 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek "Uluslararası Genç İşadamları Kongresi"nin (UGİK) tanıtımı yapıldı.

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Çamlık Tesisleri'ndeki toplantıya, Genç MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Fatih Aslan, UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Doç. Dr. Ferhat Pirinççi, Yrd. Doç. Dr. Salih Kumaş'ın yanı sıra Genç MÜSİAD'ın Genel Merkezinden yetkililer, genç iş adamları ve üniversitenin çeşitli bölümlerde okuyan Türk ve çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

Programın açılışında konuşan Aslan, salonu dolduran yaklaşık 300 öğrenciyi, her iki yılda bir dünya çapından 3 binden fazla genç girişimci ve iş adamının ağırlandığı ve bu yıl 18-19 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleşecek UGİK'e davet etti.

Dünyanın değişik coğrafyalarından farklı kültür ve medeniyetlerden gelerek, eğitim için Türkiye'yi ve Bursa'yı seçen öğrencilerin kendilerini onurlandırdığını belirten Aslan, şunları kaydetti:

"Günümüzde adalet kavramı adeta yeryüzünden silinmiş durumda. Gençlik olarak bizler de bozulmakta olan bu adalet düzenine dikkat çekmek, insanlığı bu konuda bilgilendirmek, o adaletsizliklerin nasıl önüne geçebileceğimizi konuşmak üzere bu yılki kongremizin temasını 'Adil Bir Dünya İçin Gençlere Düşen Görevler' olarak belirledik. Bu salonu dolduran gençler olarak bizler, bu konuda üzerimize düşenleri yapmalıyız. Gençler olarak kardeşliğin tesisi için de çalışıyoruz. Tahsil hayatınızla başlayan bu bağın kopmaması için sen ve ben olmaktan öte, biz olmak için önce irtibatımızı koparmamalıyız. Biz her şeyden önce kardeşliği tesis edebilmeliyiz. Bunu sağlarsak ne mutlu bize. Ülkelerimizin gelecek planlamalarında gençler olarak bizlerin, stratejik öneminin bilinciyle hareket edebileceğimiz bir platform oluşturabilirsek, ülke politikalarına ve ülke kalkınmasına en büyük desteği vereceğimizi düşünüyorum. Ülkelerin kendi kabuğuna çekilmelerinin mümkün olmadığı bir çağda siz değerli genç arkadaşlarımla sağlam bir gelecek inşası için yardımlaşmak, sizin fikirlerinizle, kültürünüzle, coğrafyanızla tanışmak bizi şereflendirecektir."