Ürettikleri markalarla mezun oldular

Ürettikleri markalarla mezun oldular
Ürettikleri markalarla mezun oldular
- Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Programı'nı bitiren öğrenciler, aldıkları eğitim çerçevesinde ürettikleri markalarıyla kendilerini reklam sektörüne tanıttı

BURSA (AA) - İki yıllık eğitimlerini tamamlayan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Programı öğrencileri, kendi markalarını reklam sektörüne tanıttı.

Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehtap Sağocak'ın yürütücülüğünde gerçekleşen projelerde bu yıl da Bursa Reklamcılar Derneği aracılığıyla Bursa'daki önemli ajanslarla işbirliğine gidildi. Her grup, bir ajansın koçluğunda bitirme projelerini geliştirdi.

Reklam sektörünün temsilcilerinden ve üniversite hocalarından oluşan jüri, markaları isminden logosuna, kurumsal çalışmalarından ambalaj çözümlerine, reklam uygulamalarından promosyon ürünlerine kadar değerlendirdi. Bölüm hocaları ve sektör temsilcilerinden oluşan 11 kişilik jüri, ''Çikesta karyoka'', ''Chef makarna'', ''Günce Süt'', ''Rengin boya kalemleri'', ''Cornista patlamış mısır '', ''Tahta kaşık yöresel ürünler'', ''Bionda Makaron'', ''Falkek'', ''Pozifit kahvaltılık gevrek'', ''Diagon pizza'', ''Hoşparem hoşaf'', ''Araslı kravatları'', ''Heroes aftershave'' adlı 13 proje arasında değerlendirme yaptı. 

Jüri, yöresel ürün markası ''Tahta Kaşık''ı birinciliğe layık gördü.