UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüce:

UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüce:
UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüce:
- "Hangi sebeple olursa olsun, maalesef şu anda Suriye kanayan bir yara"

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce, Suriye 'de yaşanan gelişmelerin ne zaman ve ne nasıl sonuçlanacağına dair kimsenin herhangi bir fikrinin bulunmadığını belirterek, "Hangi sebeple olursa olsun, maalesef şu anda Suriye kanayan bir yara" ifadesini kullandı.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, UÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünün düzenlediği 7'nci Uluslararası İlişkiler Konferansı kapsamında gerçekleştirilen oturumda konuşan Prof. Dr. Yüce, Suriye'de insanlık sorunu yaşandığını ifade etti.

Suriye'deki iç savaşın Türkler tarafından yakından takip edildiğini vurgulayan Yüce, şunları kaydetti:

"Sınır komşumuz olan Suriye, tarihte bugüne kadar bizim için de önemli bir yer tutmuştur. Türkiye 'nin Suriye ile olan son dönemdeki ilişkileri, bizim politikalarımızın da ana eksenine oturmasına neden oldu. Gerek ulusal gerek uluslararası gerekse de halk arasında sürekli tartışılan bir konu oldu. Hangi sebeple olursa olsun, şu anda maalesef Suriye kanayan bir yara. Bu yaranın ne zaman iyileşeceği, sonunda ne olacağı büyük bir merak konusu. Hepimiz bunu yaşayarak göreceğiz."