UÜ Rektörlüğünde devir teslim töreni

UÜ Rektörlüğünde devir teslim töreni
UÜ Rektörlüğünde devir teslim töreni
- Rektörlüğe atanan Prof. Dr. Ulcay, görevini devraldı

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Yusuf Ulcay'ın atanmasının ardından devir teslim töreni yapıldı.

Rektörlük makamında, eski rektör Prof. Dr. Kamil Dilek'in katılmadığı törende Ulcay, görevini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Karagöz'den devraldı.

Ulcay, tören sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, bunun bir bayrak yarışı olduğunu dile getirdi.

Bayrağı şimdi kendilerinin teslim aldığını belirten Ulcay, şunları söyledi:

"Bizden önceki 40 yıl içinde, yanlış hatırlamıyorsam 6 rektörümüz görev yaptı. Her biri bayrağı sıfırdan alıp belli bir noktaya kadar taşıdı. İlk rektörümüz merhum Fethi Tezok'tan en son rektörümüz Kamil Dilek'e kadar tüm rektörlerimize, dekanlarımıza, yöneticilerimize ve çalışanlarımıza, üniversitemizi bugün bulunduğu konuma getirdikleri için teşekkür ediyorum. Biz de bu bayrağı üniversitemizi daha iyi pozisyonlara getirmek için çalışmaya gayret edeceğiz. 2 bin 500 akademisyenimiz ve 2 bin 500 çalışanımız, 60 bin talebemizle bu dönüşümü birlikte yaşamayı arzu ediyoruz."

Karagöz ise Ulcay ile yeni bir dönemin başlayacağını ifade etti.

Görevde 4 yıl kaldıklarını hatırlatan Karagöz, "Yüklendiğimiz bu ağır görevi, başarıyla yerine getirmenin huzuru içinde yeni yönetime devredeceğiz. Bu 4 yılda tüm çalışanlarımız, akademisyenlerimiz ve memurlarımızla uyum içinde çok iyi bir performans gösterdiğimize inanıyorum. Yeni yönetimin üniversitemizi daha ileriye taşıyacağına inanıyorum. İnşallah bu yolda başarılı olurlar" diye konuştu.