UÜ'de "3. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri" başladı

UÜ'de "3. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri" başladı
UÜ'de "3. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri" başladı
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) "3. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri" başladı.UÜ Görükle Yerleşkesi'ndeki Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) "3. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri" başladı.

UÜ Görükle Yerleşkesi'ndeki Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde başlayan 13 Kasım Çarşamba gününe kadar sürecek etkinlikte bilimsel çalışmalar değerlendirilecek.

UÜ Genel Sekreteri ve Ar-Ge Günleri Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ayberk Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin hızla gelişen bir ülke olduğunu ancak belli bir noktadan sonra bu gelişimde Ar-Ge'ye yeterince yatırım yapılması nedeniyle tıkanmalar yaşandığını söyledi.

  Bursa'nın çok önemli bir sanayi şehri olduğunun altını çizen Kurt, Ar-Ge çalışması yürüten firmaları etkinliğe davet ettiklerini dile getirerek, "Etkinlik kapsamında öğrencilerimizle büyük firmaların Ar-Ge yöneticilerini bir araya getiriyoruz. Yine etkinlik çerçevesinde randevulu patent günlerimiz var. Patent enstitüsünden uzmanlar gelip bu konuyu değerlendirecekler" dedi. 

Kurt, etkinliğin finalinde girişimcilik konusunda fikirleri olan öğrencilerin hazırladığı projelerin değerlendirileceğini ve beğenilen ilk 3 projeye maddi anlamda destek sağlanacağını sözlerine ekledi.