UÜ'de stratejik plan hazırlık çalışmaları

UÜ'de stratejik plan hazırlık çalışmaları
UÜ'de stratejik plan hazırlık çalışmaları
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesinde (UÜ), 2017-2021 yıllarını kapsayan stratejik planının hazırlıklarına başlandığı bildirildi.UÜ'den yapılan yazılı...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesinde (UÜ), 2017-2021 yıllarını kapsayan stratejik planının hazırlıklarına başlandığı bildirildi.

UÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitenin, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ile stratejik plan danışmanları Prof. Dr. Özhan Çetinkaya ve Doç. Dr. Tolga Demirbaş'ın da hazır bulunduğu toplantıya Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile rektör yardımcıları katıldı.

Ulcay, toplantıda yaptığı konuşmada, 2017-2021 dönemi üniversite stratejik planının "3'üncü Nesil Üniversite" hedefine uygun ve katılımcı bir anlayış ile hazırlanacağını belirtti.

Stratejik planlama aracılığı ile üniversitenin önceliklerinin ortaya konulacağını ve böylece nelere yatırım yapılması gerektiğini belirleyeceklerini kaydeden Ulcay, "2017-2021 dönemi stratejik plan hazırlık çalışmalarını yaparken başarımızı en fazla etkileyecek stratejik önemdeki tercihlerimizi belirleyeceğiz. Hangi tercihleri yaparsak gelecek yıllarda üniversitemizi daha fazla güçlendirmiş oluruz sorusuna cevap vereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıda, Stratejik Planlama Müdürü Kamuran Üstün de "2017-2021 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları Yol haritası" başlıklı bir sunum yaptı.

 


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Uludağ

  ,

  Daire