UÜ'de uluslararası sertifikalı dil kursu

UÜ'de uluslararası sertifikalı dil kursu
UÜ'de uluslararası sertifikalı dil kursu
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda, İngilizce öğreniminde uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalı dil kursu...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda, İngilizce öğreniminde uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalı dil kursu eğitimleri başladı.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, dünyada İngilizce dil öğretmenliği başvurularında kabul gören Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages (CELTA) sertifika eğitiminin Türkiye 'de sadece İstanbul ve Bursa'da verildiği bildirildi. 

UÜ Yabancı Diller Yüksekokulunda düzenlenen CELTA eğitiminin, 15 Haziran-10 Temmuz ve 20 Temmuz-14 Ağustos tarihlerinde iki dönem olarak gerçekleştirileceği kaydedilen açıklamada, Cambridge Üniversitesi ve ITI (International Training Institut) ile ortaklaşa düzenlenen CELTA eğitiminin ilk dönemine ABD , İngiltere, Kanada, Ukrayna, Bulgaristan, Mısır,  Suriye , Güney Afrika vatandaşı ve Türkiye'den 12 kişi başvurduğu ifade edildi.