UÜ'nün Sanayi odaklı mezuniyet projesine TÜBİTAK ödülü

UÜ'nün Sanayi odaklı mezuniyet projesine TÜBİTAK ödülü
UÜ'nün Sanayi odaklı mezuniyet projesine TÜBİTAK ödülü
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, verimlilik ve insan odaklı yeni bir fabrika içi lojistik sisteminin...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, verimlilik ve insan odaklı yeni bir fabrika içi lojistik sisteminin tasarım ve yönetimini içeren projeleriyle  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması'nda üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Aslı Sebatlı ve Duygu Eker'den oluşan proje ekibinin, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca düzenlenen Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması'nda "süreç" kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldüğü bildirildi.

Türkiye genelinde 296 projenin başvuruda bulunduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yarışmada, 'İç Milk-run Sisteminin Kurulumu' başlıklı proje, Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin 'Bütünleşik Sistem Tasarımı Projesi' kapsamında tamamen üniversite-sanayi birliği esas alınarak gerçekleştirildi. Verimlilik ve insan odaklı yeni bir fabrika içi lojistik sisteminin tasarım ve yönetimini içeren ve akademik danışmanlığı Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanları Doç. Dr. Fatih Çavdur ve Dr. Tülin İnkaya tarafından yapılan çalışma, 9-11 Eylül 'de ODTÜ'de düzenlenen 35'inci Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi'nde de bildiri olarak sunulmuştu. Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri, Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri, Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik gibi farklı kategorilerde toplam 24 çalışmanın ödüle layık görüldüğü yarışmada UÜ öğrencileri üçüncülük ödülünü Hacettepe Üniversitesi Kongre Merkezi Oditoryum'da yapılan ödül töreninde aldı."

TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmalarında bilimsel değerlendirmeyi geçen 100 çalışma Hacettepe Üniversitesi Sergi Salonu'nda sergilendi.