Üzerine benzin döküp kendini yakmak istedi

Üzerine benzin döküp kendini yakmak istedi
Üzerine benzin döküp kendini yakmak istedi
- İstanbul'daki evlerinde çocuğunu öldürüp cesedini Orhangazi'de gömdüğü iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan kişi, olayın ardından koruma altına alınan diğer çocuklarını görmesine izin verilmediği gerekçesiyle üzerine benzin dökerek kendisini yakma girişiminde bulundu

BURSA (AA) - İstanbul 'daki evlerinde çocuğunu öldürüp cesedini Orhangazi'de gömdüğü iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan kişi, koruma altına alınan diğer çocuklarını görmesine izin verilmediği gerekçesiyle üzerine benzin dökerek kendisini yakma girişiminde bulundu.

Olayın ardından  mahkeme kararıyla Oğuz K'nın (37) biri kız dört çocuğu koruma altına alınarak Bursa Sevgi Evleri'ne yerleştirildi. Çocuklarını görmek için Sevgi Evleri'ne gelen Oğuz K, kendisine izin verilmediğini ileri sürerek kurumun karşısındaki boş arsada, yanında pet şişeyle getirdiği benzini üzerine döktü.

Çocuklarını göremediği için kendisini yakacağını söyleyen Oğuz K'yı fark eden kurum görevlileri, durumu polise haber verdi. Oğuz K'nın kendisini yakma ihtimaline karşı olay yerine, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Elinde çakmak bulunan ve taş atarak ekiplerin yanına yaklaşmasını engellemeye çalışan Oğuz K, uzun süre ikna edilemeyince, ekipler 2,5 yaşındaki oğlunu tel örgülerin arkasından babasına gösterdi. 

Çocuğu gördükten sonra kaçmak isteyen Oğuz K, polis tarafından gözaltına alındı.

Oğuz K'nın, oğlu İzzet K'yı Bağcılar'daki evinde döverek öldürdüğü, daha sonra cesedini Orhangazi'de bir hafriyat döküm sahasına gömdüğü öne sürülmüştü. Eşinin ihbarının ardından polis ekiplerince bu yılın ekim ayında Yalova'da gözaltına alınan Oğuz K, sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmıştı. Çocuğun cesedi ise 3 gün ekipler tarafından aranmış ancak ona ait herhangi bir ize ulaşılamamıştı.