Vali Karaloğlu'ndan Uludağ'da asayiş denetimi

Vali Karaloğlu'ndan Uludağ'da asayiş denetimi
Vali Karaloğlu'ndan Uludağ'da asayiş denetimi
BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ'da görevli profesyonel asayiş timlerini denetleyerek, başarılı personeli ödüllendirdi.Valilikten...

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ'da görevli profesyonel asayiş timlerini denetleyerek, başarılı personeli ödüllendirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, yenilenen üniforma ve ekipmanlarıyla çalışmalarına başlayan tamamı rütbeli personelden oluşan profesyonel asayiş timlerini denetleyen Karaloğlu, sezon boyu yürütülen çalışmalar hakkında Garnizon ve  Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık'tan bilgi aldı.

Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Uludağ'da arama kurtarma ve asayiş hizmeti veren jandarmamızın sunduğu hizmet ve görünümü bakımından iyi olması, vatandaşa güven vermesi önemli. Bursa'da artık profesyonel asayiş timlerimiz var. Arama kurtarma ekibimizin tamamı rütbeli personelden oluşuyor ve güzel de hizmet veriyorlar. Yaz kış buraya gelen misafirlerin başına herhangi bir şey gelmeden memnun kalarak buradan ayrılmasını sağlamak, kentin turizminin gelişmesi açısından önemli. Onun için burada verdiğiniz hizmet turizm açısından çok önemli. Kış sezonunda 7 bin 500 yerleşik nüfusuyla günlük 20 bin kişinin çıktığı Uludağ, haziran ayında yaz sezonunda bin 500 yerleşik, 10 bin günübirlik nüfusa sahip. Yaz sezonunda bir asayiş ve bir Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi ile hizmet verilirken kış sezonunda 16 tim ile hizmet verilmektedir. Timler her konuda vatandaşa hizmet için hazır beklemektedir."


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Uludağ

  ,

  jandarma

  ,

  kış

  ,

  sezon

  ,

  hizmet