Voleybol: Erkekler 1. Ligi

Voleybol: Erkekler 1. Ligi
Voleybol: Erkekler 1. Ligi
- İnegöl Belediyespor'un olağanüstü kongresinde kulüp başkanlığına, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş yeniden seçildi

BURSA (AA) - Erkekler Voleybol Birinci Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor'un olağanüstü kongresinde kulüp başkanlığına, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş yeniden seçildi.

Kulüp tesislerinde, tek listeyle gidilen kongrede başkanlığa yeniden seçilen Aktaş, kurulduğu günden beri ilçedeki salon sporlarını sevdirmek, geliştirmek ve bu konuda altyapıyı oluşturmak adına yoğun bir faaliyet gösterildiğini söyledi.

Başkanlığında 2015-2016 sezonunda Belediyespor'u sevk ve idare edecek 15 kişilik yönetim oluşturduklarını ifade ederek Aktaş, "Belediyespor dediğim gibi kurulduğu günden beri gerçekten başta voleybol sporu olmak üzere 8 ayrı branşta ve herkes için spor branşlarıyla, yine belediyemiz marifetiyle oluşturulan atletizm pistleri, kapalı spor salonları ve benzeri etkinliklerle, ilçemizdeki futbol dışındaki branşların gelişimine önemli bir aracılık etti. İnşallah yeni yönetimimizle beraber bu aktivitelere daha çok arttıracağız. Amacımız bin 500 olan lisanslı sporcu sayısını daha fazla rakamlara çıkarabilmek. Beraberinde başta voleybol olmak üzere özellikle ikinci branş olarak basketbolu da geliştirmeyi ve bu manada açıkçası şehri hedefler peşinde koşan bir organizasyon haline getirmeyi düşünüyoruz." dedi.   

Transfer çalışmalarına hemen başlayacaklarını ifade eden Aktaş, şöyle konuştu:

"Öncelikle voleybolda teknik heyetimizle anlaşılması ve bu konuda teknik heyetin oluşturulması gerekiyor. Transfer komitemizde oluşturulan heyetimiz zaten görüşmelere başladı. İnşallah kamuoyuna bunlarla alakalı bilgi de verilecek. İnegöl Belediyespor İnegöl'ü, İnegöl mobilyasını, İnegöl sanayicisini, İnegöl insanını Türkiye sathında temsil edecek. Gençlerimizin sporla büyümesini ve gelişmesini sağlayacak önemli bir araç olacak."  

Alinur Aktaş Başkanlığındaki yönetimde şu isimler yer aldı:

Gülbey Koçan, Şakir Furkan Baştürk, Nuhi Solak, Hüseyin Orhan, Fatih Aydoğan,  Zekeriya Yaprak, Ümit Süha Yiğit, Ali Ezim, Rıdvan Kocaağa, Harun Ergün, Cebrail Kemer, Mustafa Şentürk, İsmail Baykan, Ali Karasu