Voleybol: Erkekler Süper Kupa

Voleybol: Erkekler Süper Kupa
Voleybol: Erkekler Süper Kupa
- İnegöl Belediyespor Antrenörü Aksoy: ''Halkbank, sadece Türkiye liginde değil Avrupa'da da söz sahibi bir takım ama son sayıya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz"

BURSA (AA) - Voleybolda, Erkekler Süper Kupa çeyrek final ilk maçında konuk ettiği Halkbank'a 3-0 yenilen İnegöl Belediyespor'un Antrenörü Ali Bahadır Aksoy, "Halkbank, sadece Türkiye liginde değil Avrupa 'da da söz sahibi bir takım ama son sayıya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Halkbank'ın güçlü bir rakip olduğunu söyledi.

Kupadan ziyade ligi önemsediklerini ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Yoğun bir maç temposuna girdik. Hafta sonu bizim için çok önemli Şahinbey maçı var. Ondan önce en azından bize bu maç biraz iyi oyun oynayıp moral maçı olsun istedik. Sporcu arkadaşlarım iyi mücadele etti. Sonuna kadar mücadeleyi sürdürdük. Güçlü bir rakip. Bu kupa maçı bunun rövanşı da var ama kupadan öte bizim şu anda ligdeki konumumuz çok daha önemli. Her ne kadar 3-0'lık bir skor olsa da iyi mücadele ettiğimize inanıyorum. Bu maçın oyunu ve temposu Şahinbey maçına yansırsa oradan da puan çıkartacağımızı düşünüyorum.''

Aksoy, kupa maçının rövanşına değinerek, "Halkbank güçlü bir rakip. Bilindiği gibi yabancı oyuncumuz gitti, g?eldi. Tekrar bir antrenman ve adaptasyon süreci var. Kupa için çok fazla bir şey söylemiyorum. Lig bizim için daha önemli. Kupada artık belli bir yere kadar yaklaştık. Çok güçlü rakiplerle oynuyoruz. Halkbank, sadece Türkiye liginde değil Avrupa'da da söz sahibi bir takım ama son sayıya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.