Voleybolda transfer

Voleybolda transfer
Voleybolda transfer
- İnegöl Belediyespor, Bulgar sporcu Zlatan Yordanov ile 1 yıllık sözleşme imzaladı

BURSA (AA) - Erkekler Voleybol 1. Ligi takımlarından İnegöl Belediyespor, geçen sezon Gümüşhane Torul Gençlik formasını giyen Bulgar sporcu Zlatan Yordanov'u transfer etti.

Kulübün Teknik Başkan Yardımcısı Furkan Baştürk, İnegöl Belediyespor tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, Bulgaristan Milli Takımı'nın formasını da giyen Yordanov ile 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Yordanov'un 24 yaşında olduğunu ve smaçör mevkisinde oynadığını belirten Baştürk, şöyle konuştu:

"Kırcaali doğumlu oyuncumuz Zlatan Yordanov, daha önce Gümüşhane Torul Gençlik takımında forma giydi. Hocalarımızın ve teknik heyetimizin talimatları doğrultusunda bir çalışma yaptık. Oyuncumuzu Türkiye 'ye davet ettik. Tesislerimizi gezdirdik. Şehir ve takım hakkında bilgiler verdikten sonra anlaşmaya vardık. Transferin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Transferlerimiz devam edecek. İnşallah İnegöl Belediyespor bu sene hedeflediği yerlerde olacaktır."

Yordanov ise İnegöl Belediyespor'un çok iyi bir kulüp olduğunu dile getirdi.

Yeni takımıyla play-off oynamak istediğini dile getiren Yordanov, "Çok genç bir oyuncuyum. Kendimi göstermek istiyorum. Takımımın başarısı için elimden geleni yapacağız. İnşallah ligi iyi bir pozisyonda bitireceğiz" ifadesini kullandı.