Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesine ilişkin dava

Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesine ilişkin dava
Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesine ilişkin dava
- Diyarbakır'da geçen yıl Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken vahşice öldürülen gençlerden Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz: - "İnşallah Allah, iyi ve adil bir hakime, savcıya denk getirir, onlara iyi bir ceza verilir"

BURSA (AA) - Diyarbakır'da geçen yıl Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken vahşice öldürülen 4 gençten Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, olaya ilişkin davanın yarın Ankara 'da görülmeye başlanacağını belirterek, "İnşallah Allah, iyi ve adil bir hakime, savcıya denk getirir, onlara iyi bir ceza verilir" dedi.

Bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş, olayın birinci yılında, merkez Yıldırım ilçesindeki Barış Manço Kültür Merkezi'nde Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğünce düzenlenen etkinlikte anıldı.

Etkinliğe katılan Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, fakir fukaranın karnını doyurmak için kurban eti dağıtan oğlunun, Allah için kurban olduğunu söyledi.

Yaşananları unutamadığını anlatan Gökgöz, "Bir yıl geçti ama davasını yerde bırakmadık. Bu sene kurban etini yine dağıttık. Onların yarım bıraktıklarını bu sene biz tamamladık. Daha fazlasını da yaptık fakat bu acı hayatta unutulmaz çünkü geride iki yetim var. O yetimlerden biri daha yeni emeklemeye başladı. Diğer torunum, 'Babam nerede' diyor. Mezarlığa gittiğimizde, 'Babamın evine gidiyoruz, o neden bizim evimize gelmiyor?' diyor. Bu sözlerden sonra bu olaylar hayatta unutulur mu?" diye konuştu.

Gökgöz, terör olaylarını teşvik edenlerden davacı olduğunu vurguladı.

Olaya ilişkin davanın görülmesine yarın Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacağını dile getiren Gökgöz, şunları kaydetti:

"İnşallah Allah, iyi ve adil bir hakime, savcıya denk getirir, onlara iyi bir ceza verilir. Hepsine ceza verilmesi lazım, bir kişi ya da 10 kişiye değil. Çünkü bunlar bu kadar değil. Onlara iyi bir ceza verilecek. Bunlara hak ettikleri cezayı verin. İyi bir ceza verilmezse bu kişiler PKK ile aynı olayları çıkartıyor. Çünkü PKK'nın adamıdır. BDP , HDP demek, PKK demektir, sokaktaki cani demektir. Bunlarda bir ayrım yoktur."