Yenişehirli iş adamı mahallesine cami yaptırıyor

Yenişehirli iş adamı mahallesine cami yaptırıyor
Yenişehirli iş adamı mahallesine cami yaptırıyor
BURSA (AA) - Yenişehirli hayırsever iş adamı İlhan Pestil'in doğup büyüdüğü mahalleye yaptıracağı caminin temeli törenle atıldı. Tabakhane...

BURSA (AA) - Yenişehirli hayırsever iş adamı İlhan Pestil'in doğup büyüdüğü mahalleye yaptıracağı caminin temeli törenle atıldı. 

Tabakhane Mahallesi'ne yapılacak Hacı İlhan Pestil Camisi'nin temel atma töreninde konuşan Yenişehir Müftüsü Mehmet Nedim Bakır, Pestil'in son derece anlamlı bir hayır yaptığını söyledi.

Pestil'in hayırsever birisi olduğunu aktaran Bakır, "İlhan Pestil'in cami yaptıracağını söylediğinde çok mutlu oldum. Tabakhane Mahallesi'nde cami eksikliği önemli bir sıkıntıydı. Bu sıkıntının bitecek olması bizleri mutlu ediyor. İlhan amca, caminin temelinden bitimine kadar bütün masraflarını karşılama sözü verdi" diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de İlhan Pestil'e teşekkür ederek, "Rabbim, İlhan amcamız gibi insanların sayısını artırsın. Çok önemli bir hizmet. Bölgemizin bir camiye ihtiyacı vardı. Kendisine teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin" dedi.

İznik Müftüsü Nihat Aktaş'ın yaptığı duanın ardından caminin temeli atıldı.