"Yeşil Şehirler Zirvesi" Bursa'da yapılacak

"Yeşil Şehirler Zirvesi" Bursa'da yapılacak
"Yeşil Şehirler Zirvesi" Bursa'da yapılacak
-Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Valiliği, Sağlıklı Kentler Birliği ve İtibar Yönetimi Enstitüsü tarafından düzenlenecek zirve, 11-12 Aralık'ta AKKM'de gerçekleştirilecek

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla 2017 yılı için " Avrupa Yeşil Başkenti" olmaya aday gösterilen Bursa, "Yeşil Şehirler Zirvesi"ne ev sahipliği yapacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediyenin yanı sıra Bursa Valiliği, Sağlıklı Kentler Birliği ve İtibar Yönetimi Enstitüsü tarafından düzenlenecek "Yeşil Şehirler Zirvesi", 11-12 Aralık'ta   Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde (AKKM) gerçekleştirilecek.

İlk oturumun ardından zirvenin ana konuşmacısı olarak "Marka Şehir" kitabının yazarı Muhterem İlgüner sunum yapacak. Ardından, Türkiye 'nin önde gelen üniversitelerinden gelecek olan öğretim üyeleri konuşmalarda bulunacak. 

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda uzman konuşmacının yer alacağı zirvede "Yeşil Belediyecilik, Yeşil Ekonomi ve E-dönüşüm, Yeşil Binalar, Yeşil Teknolojiler, Yeşil Enerji, Yeşil Sorumluluk, Kentsel Dönüşüm, Atık Yönetimi, Sürdürülebilir Şehircilik ve İtibarlı Şehirler" konuları ele alınacak.

Zirvede, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden gelecek olan öğretim üyeleri konuşma yapacak.