Yıldırım Belediye Başkanı Edebali:

Yıldırım Belediye Başkanı Edebali:
Yıldırım Belediye Başkanı Edebali:
- "Yıllarca kaçak yapılaşmadan dolayı yaşadığımız sıkıntılar ortada. Bu anlamda yarınlara emin adımlarla yürürken kaçak inşaat yaparak geleceğimizi karartmamız kabul edilemez"

BURSA (AA) - Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçede artık geleceğin planlandığını ve kaçak inşaata başvurulmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Edebali yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüm ile Yıldırım'ı yaşanabilir bir şehir kimliğine kavuşturmak istediklerini belediye olarak kaçakla mücadeleye hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

Yıldırım'ı yeniden planlayıp geleceğe hazırlamak istediklerine dikkati çeken Edebali, şöyle konuştu:

"Yeniden planlamaktan kastımız doğru planlama yaparak şehri yeniden inşa etmek. Bu anlamda kaçak yapılaşmaya asla göz yummuyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda temel atma törenlerine başladık ve bundan sonra da hızla devam edeceğiz. Yıldırım'ın geleceğine dair hedeflerimiz var. Çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız için çok önemli projeleri artık hayata geçirmeye başlıyoruz. Bu anlamda  hemşehrilerimizden isteğim kaçak yapı konusunda duyarlı olmalarıdır. Son 30 yılda oluşan bu kötü görüntü kaçak ve plansız yapılaşmadan kaynaklanmaktadır. Alışkanlık haline gelen seçim öncesi kaçak inşaata müsamaha gösterilir anlayışından kurtulmamız lazım. Yıllarca kaçak yapılaşmadan dolayı yaşadığımız sıkıntılar ortada. Bu anlamda yarınlara emin adımlarla yürürken kaçak inşaat yaparak geleceğimizi karartmamız kabul edilemez. Belediye olarak kaçakla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."