Yıldırım Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi açıldı

Yıldırım Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi açıldı
Yıldırım Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi açıldı
BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi, ailelere yönelik Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'ni hizmete açtı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi, ailelere yönelik Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'ni hizmete açtı. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet binasında faaliyete giren merkezde birer klinik psikolog, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve sosyolog görev yapıyor.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, toplumun temeli olan ailenin korunmasına büyük önem verdiklerini belirtti.

Sağlıklı bireylerin sağlıklı ve mutlu aileleri, sağlıklı aileler ise huzurlu ve güçlü bir toplumu meydana getireceğini, bunların birinde yaşanacak aksaklığın toplumu da olumsuz etkileyeceğini vurgulayan Edebali, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğimiz günden itibaren toplumumuzun en önemli özelliklerinden olan 'güçlü aile' yapımızı korumak ve daha da güçlendirmek için projeler geliştiriyoruz. İlk iş olarak birçok belediyede bulunmayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü kurarak, bu alandaki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. En büyük hedefimiz, herkesin mutlu olduğu, huzur duyduğu, yaşamaktan keyif aldığı bir Yıldırım inşa etmek. Bu ancak sağlıklı aile ortamında yetişen sağlıklı bireylerle mümkün. Bundan dolayı aile içi iletişime katkı sağlayarak aile içerisinde yaşanabilecek sorunların çözümüne katkı koymak adına Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'ni hizmete açtık. Merkezimiz önemli bir açığı kapatarak daha güzel Yıldırım ve daha mutlu Yıldırımlılar hedefimize büyük katkı sağlayacak."