Yıldırım Belediyesinden vergi uyarısı

Yıldırım Belediyesinden vergi uyarısı
Yıldırım Belediyesinden vergi uyarısı
BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi, Torba Yasa kapsamında birikmiş su, emlak ve çevre temizlik vergisi borçlarının yeniden yapılandırılarak...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi, Torba Yasa kapsamında birikmiş su, emlak ve çevre temizlik vergisi borçlarının yeniden yapılandırılarak ödenebilmesi için tanınan sürenin 1 Aralık Pazartesi günü sona ereceğini bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kamuoyunda "Torba Yasa" olarak bilinen " İş Kanunu ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun" kapsamına giren vergi borçları yapılandırılmasının 1 Aralık'ta sona ereceği, bu nedenle belediye veznelerinin hafta sonunda da hizmet vereceği belirtildi.

Vergi borcu yapılandırmasının kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yapılandırma için hafta içi fırsat bulamayan vatandaşlarımızın bu önemli sorumluluğu yerine getirmesi adına hafta sonu da belediye olarak hizmet vererek gereken kolaylığı hemşehrilerimize sağlayacağız" ifadesini kullandı.

Yapılandırmanın, uygun ödeme planlarıyla ilçe sakinlerinin vergi borcu yükünü hafifleteceğini vurgulayan Edebali, şunları kaydetti:

"Belediye olarak etkin hizmet üretmemiz için vergilerin ödenmesi çok önemli. Vergi, geleceğin teminatıdır. İlçe halkımızın bu kaçırılmayacak fırsatı değerlendirerek vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini diliyorum. Vergi yapılandırmasında son gün yaklaştıkça veznelerde yoğunluk oluyor. Bu yoğun talep de hemşehrilerimizin sıra beklemesine neden oluyor. Bizler de soğuk kış günlerinde onlara çay ikram ederek beklemeleri keyifli bir hale getirmeyi amaçlıyoruz."