Yıldırım Belediyesinin çevre düzenleme çalışmaları

Yıldırım Belediyesinin çevre düzenleme çalışmaları
Yıldırım Belediyesinin çevre düzenleme çalışmaları
BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi ekipleri, çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında ilçede bazı noktalara 100 bin menekşe ve lale dikti.Belediye...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi ekipleri, çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında ilçede bazı noktalara 100 bin menekşe ve lale dikti.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yazılı açıklamasında, temiz bir çevrede yaşamanın tüm insanların hakkı olduğunu vurguladı.

Kış mevsimi öncesi 100 bin hercai menekşe ve 10 binden fazla lale dikimini gerçekleştirdiklerini aktaran Edebali, şunları kaydetti:

"Yıldırım için hazırladığımız dönüşüm ve rekreasyon alanlarının büyük bölümü yine yeşil alanlardan oluşuyor. Kışlık çiçeklendirme çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz Yıldırım'ı rengarenk bir kışa hazırladı. Yıldırım'ın nefes almasını sağlayacak çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. Kentsel dönüşüm projesi ile birlikte ilçedeki yeşil alan oranı en az iki kat artacak. Yıldırım'ın mekansal olarak çehresini kentsel dönüşüm ile değiştirirken sosyal donatı alanlarını da çoğaltıyoruz. İlçemizi yeşil Yıldırım kimliğine tekrar kavuşturacağız."

Edebali, parklar ve yeşil alanlar başta olmak üzere kavşak ve refüjler, sosyal tesisler ile ilçe genelinde çiçek dikiminin süreceğini ifade etti.