Yıldırım Gürses, şarkılarıyla anıldı

Yıldırım Gürses, şarkılarıyla anıldı
Yıldırım Gürses, şarkılarıyla anıldı
BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi tarafından Bursalı merhum ses sanatçısı ve bestakar Yıldırım Gürses'in vefatının 15'inci yılı dolayısıyla konser...

BURSA (AA) - Osmangazi Belediyesi tarafından Bursalı merhum ses sanatçısı ve bestakar Yıldırım Gürses'in vefatının 15'inci yılı dolayısıyla konser verildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, konseri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Erdönmez ve Erkan Albayrak, eski AK Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Barışık ve sanatseverler izledi.

Etkinlikte konuşan Albayrak, Gürses'i tüm Türkiye'nin sevdiğini belirterek, "Osmangazi Belediyesi olarak Bursa'nın yetiştirdiği değerli sanatçılarımızı unutmuyoruz. Türkiye'nin sanat güneşi Zeki Müren'i 11 yıldır düzenlediğimiz yad ediyoruz. Şimdi de 2000 yılında aramızdan ayrılan ünlü bestekar ve ses sanatçımız Yıldırım Gürses'i anıyoruz. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz 'Yıldırım Gürses'i Anma Gecesi'ni bundan sonraki yıllarda da devam ettirerek geleneksel hale getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Konserde, sanatçının eserleri seslendirildi.