Yıldırım'da 13 branşta sanat kursları verilecek

Yıldırım'da 13 branşta sanat kursları verilecek
Yıldırım'da 13 branşta sanat kursları verilecek
BURSA (AA) - Yıldırım ilçesinde, belediyenin çalışmaları kapsamında 13 branşta bin 500 kişiye ücretsiz kurslar verilecek.Yıldırım Belediyesinden...

BURSA (AA) - Yıldırım ilçesinde, belediyenin çalışmaları kapsamında 13 branşta bin 500 kişiye ücretsiz kurslar verilecek.

Yıldırım Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçede sanata ve aileye büyük önem verdiklerini vurguladı.

Bursa Müzik Akademisi ile birliği yaparak kurslar açacaklarını belirten Edebali, şunları kaydetti:

"Dileyen hemşehrilerimizi kurslarımıza katılım göstermeye davet ediyorum. Müzik alanında yeteneği olan gençler ile engelliler ve kimsesiz çocukların da müzik, tiyatro ve halk dansları alanında eğitim gördüğü Bursa Müzik Akademisi, geçtiğimiz yaz kurslarında bin 127 kursiyeri mezun etti. Bin 500 kursiyeri sanatla tanıştırmayı hedefleyen kurslara bugüne kadar 353 engelli vatandaşımız kayıt yaptırdı. Zihinsel, bedensel ve görme engelli vatandaşlar ile otistik ve down sendromluların da kayıt yaptırabileceği kurslar kapsamında, halk oyunları, tiyatro, çocuk ve yetişkin korusu, ilahi korosu, keman, kanun, klarnet, piyano, gitar, ritim, yan flüt, bağlama ve yeni başlayacak ney kurslarında 13 branşta ücretsiz eğitim vereceğiz."