Yıldırım'da 54 branşta meslek edindirme kursları

Yıldırım'da 54 branşta meslek edindirme kursları
Yıldırım'da 54 branşta meslek edindirme kursları
BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) tarafından 54 branşta eğitim verildi.Belediye Başkan İsmail Hakkı Edebali,...

BURSA (AA) - Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) tarafından 54 branşta eğitim verildi.

Belediye Başkan İsmail Hakkı Edebali, yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin açtığı kurslarda binlerce Yıldırımlının meslek sahibi olduğu belirtti.

Edebali, şunları kaydetti:

"YIL-MEK'e 2015-2016 eğitim yılında 4 bin 500 kursiyer kayıt yaptırdı. Aralarında diksiyon, tiyatro, Türk Halk Müziği, ney, bağlama, İngilizce, Osmanlıca, Arapça, ebru, hat, tezhip, çini, iğne oyası, el nakışı, web tasarım, autocad ve grafik animasyonun da aralarında bulunduğu toplam 54 branşta eğitim verildi. 34 farklı noktada eğitimleri süren YIL-MEK kurslarına Yıldırımlılar da yoğun ilgi gösterdi. Ücretsiz kurslardan 7 den 70'e herkesin faydalanabildi. Bünyesinde Kadın ve Aile İşleri Müdürlüğü kuran Bursa'daki tek ilçe belediyesiyiz. Bu anlamda kadınlarımızın hayatın her alanında başarılı ve tek başına ayakta durabilen bireyler olmasına yardımcı olmak görevlerimizin başında geliyor."

Sağlam temelli nesiller oluşmasına da imza attıklarını vurgulayan Edebali, YIL-MEK bünyesinde bu eğitim öğretim döneminde 2 bin 52 öğrencinin de okul öncesi eğitim görerek geleceğe emin adımlarla ilerlediğini sözlerine ekledi.